Zestaw wskazówek dla inwestujących w akcje

Inwestycje w akcje, wbrew obiegowej opinii nie stanowią bezpieczniejszej przystani względem bardzo płynnego rynku, jakim jest Forex. Obie te dziedziny są ze sobą ściśle powiązane, a w celu osiągnięcia sukcesu, zarówno inwestując w waluty, jak i akcje należy wykazać się ogromną dyscypliną w obszarze realizacji swoich założeń inwestycyjnych.

 Z Saxo Bank mamy możliwość realizowania się na obu tych polach. Jeśli interesują Cię inwestycje w akcje, przeczytaj garść wskazówek, które z pewnością pozwolą Ci na znaczne ulepszenie Twojego handlu i być może doprowadzą do osiągania lepszych niż wcześniej zysków. 

1. Nie ryzykuj całości środków – skup się na dywersyfikacji 

     Przed rozpoczęciem inwestycji w akcje upewnijmy się, że nie wsadzamy przysłowiowych jaj do jednego koszyka. Takie działanie może powodować szybkie wyzerowanie swojego rachunku, nawet pomimo dobrego przygotowania merytorycznego inwestora. Porażki się zdarzają i musimy z nimi żyć, jednak w naszym interesie jest, by jedna porażka nie przekreśliła naszych szans na zysk w dłuższym okresie. Inwestując w akcje, powinniśmy dzielić swój kapitał – dywersyfikować go nie tylko na różne papiery wartościowe, ale też na różne aktywa, mniej i bardziej ryzykowne.

2. Na bieżąco analizuj swoje osiągnięcia

     Jedynie analizując swoje przeszłe dokonania, będziemy w stanie wyciągnąć z nich wnioski i poprawiać swój warsztat. Jeśli prowadzimy dziennik transakcyjny, połowa sukcesu jest już za nami. Ten dziennik nie ma jednak służyć jedynie ewidencji transakcji. Należy je analizować, przemyśleć proces decyzyjny i nasze zachowanie w trakcie transakcji. W taki sposób będziemy w stanie uniknąć złych nawyków i powtarzać te dobre. 

3. Spójrz realistycznie na swoje plany inwestycyjne

     Wielu początkujących inwestorów planuje zawojować świat finansów i każdego miesiąca podwajać swoje saldo. Nie tak to działa. Rynek akcji nie jest maszynką do zarabiania pieniędzy, a wielu przekonało się o tym, próbując szybko zarobić. Nasze plany inwestycyjne powinny być realistyczne i skupiać się na powolnym budowaniu wartości i zwiększaniu salda. 

4. Przed zakupem akcji sprawdź, czy wszystkie punkty Twojej checklisty są spełnione

     Każdy inwestor, bez względu na rynek, na którym inwestuje powinien posiadać pewne warunki, po których spełnieniu transakcja może być otwarta. Nie inaczej sprawa wygląda w obszarze rynku akcji. Tylko wtedy, gdy będziemy posiadać taką checklistę, po otwarciu transakcji będziemy mogli spokojnie zapomnieć o niej i cierpliwie czekać na prognozowany zysk. 

Artykuł sponsorowany

Redakcja defunc.pl