Wybór prezentu dla podróżnika

Podróżowanie jest dość popularnym hobby. Ludzie w różnym wieku i mieszkający w różnych miejscach korzystają często z każdej wolnej chwili, by zwiedzić nowe tereny, poznać nowe osoby czy nauczyć się języka. Hobby jest bardzo rozwijające – nie na darmo mówi się, że podróże kształcą. Są najlepszą okazją do przekonania się na własne oczy o różnorodności kultur i występujących na świecie zjawisk.

Prezent dla turysty

Mając w rodzinie przynajmniej jedną osobę kochającą podróżować, warto wykorzystać ten fakt podczas wybierania dla niej prezentu. Okazji na pewno będzie mnóstwo – chociażby urodziny, imieniny, rocznica ślubu lub innego ważnego wydarzenia. Tego typu prezenty są doceniane przez odbiorców, bo trafiają bezpośrednio w ich gust, aktualne zapotrzebowanie lub po prostu wydają im się dużo bardziej osobiste. Najlepsze są upominki różne od dostępnej wszędzie tzw. masówki, bo rzecz popularną w sklepach każdy może sobie kupić sam, poza tym takie produkty miewają niższą jakość. W miarę możliwości prezent można wykonać w całości lub części samodzielnie albo np. postarać się o coś nietypowego, trudno dostępnego. Dobrze sprawdzają się też upominki personalizowane.

A może książka?

Jako prezent dla podróżnika dobrze sprawdzić się może tematyczna pozycja książkowa. Jest to dobry pomysł w sytuacji, gdy osoba obdarowywana lubi korzystać z książek (wręczenie albumu czy atlasu komuś, kto uznaje wyłącznie komputerowe wydania raczej się nie sprawdzi), kolekcjonuje takie pozycje lub chętnie poszerza wiedzę na podstawie wartościowych źródeł. Pierwszeństwo mają książki nietypowe, trudno dostępne, oryginalne lub z dedykacją, jak chociażby autorskie dzieła znanych podróżników z dedykacją.

Pamiątki i eksponaty

Ciekawym, dość oryginalnym i miłym prezentem są upominki okolicznościowe, pamiątki, eksponaty z różnych miejsc na świecie. Owszem, zapalony turysta ma dużo takich rzeczy i może cenić tylko takie, które zdobył samodzielnie, ale nawet taka osoba będzie inaczej patrzyć na prezent prosto z serca. Prezenty mają dużą wartość emocjonalną, mogą wiązać się z miłymi wspomnieniami lub znaczyć coś więcej w konkretnej sytuacji (jeśli np. ktoś jest przesądny, na niektóre rzeczy patrzy inaczej). Taki upominek może być trudny do zdobycia – rzadko spotykany lub drogi, szczególnie jeśli obdarowujący sam nie podróżuje. To jednak dodatkowo zwiększa jego wartość.

Sprzęt i odzież

Odrębną kategorią prezentów dla osób lubiących podróżować są podarunki związane z odzieżą, wyposażeniem lub sprzętem. Te pierwsze wymagają bliższej znajomości z obdarowywaną osobą, bo trzeba znać chociażby rozmiar i preferencje, żeby nie kupić za dużych, za małych lub nie pasujących do stylu ubrań. Wyposażenie jest już nieco bardziej uniwersalnym pomysłem i tutaj wystarczy wiedzieć, co dana osoba już ma, a co może jej się przydać podczas uprawiania hobby (czyli podróżowania). Sprzęt bywa dość drogi, ale znacznie ułatwia podróżowanie, zwłaszcza ludziom korzystającym z własnych pojazdów. Tutaj również warto wykazać się znajomością oczekiwań danej osoby i listą rzeczy już przez nią posiadanych.

Redakcja defunc.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.