Słuchawki, które nadają się do ćwiczeń sportowych

Bezprzewodowe słuchawki douszne są mniejsze i tańsze niż kiedykolwiek, ale trudno jest wiedzieć z góry, co dokładnie utrzymasz po zakupie sprzętu w ciemno. Każda firma ma swoje unikalne wady i zalety, dlatego też warto przed zakupem zasięgnąć nieco informacji, aby wiedzieć, czego się spodziewać po zakupionych multimediach elektronicznych.

Trzy kategorie

Aby dokonać sensownych porównań, warto podzielić naszą pulę na trzy kategorie sprzętu. Są nimi standardowe słuchawki bezprzewodowe. Słuchawki bezprzewodowe z dodatkowym zaczepem na ucho, jak i słuchawki z przewodem, który łączy jedną i drugą słuchawkę z opaską lub innym nośnikiem energii.

Słuchawki do sportu w pełni bezprzewodowe nie mają haczyków, pąków, które łączą jedną słuchawkę z drugą, czy też rozciągających się wokół ucha zaczepów. To chyba jedna z najbardziej komfortowych opcji dla osób, które uprawiają sport. W pełni bezprzewodowe słuchawki możemy po prostu wsadzić do ucha i nie przejmując się niczym ruszyć na trening. Kompaktowość oznacza, że są niezwykle lekkie. Musimy się jednak liczyć z tym, że tego typu słuchawki oznaczają krótszy czas pracy. Zwróćmy też uwagę na to, że zazwyczaj są najdroższą z opcji wśród słuchawek. W tym przypadku za komfort trzeba płacić, jednak gdy możemy pozwolić sobie na odrobinę luksusu, z całą pewnością warto w nie zainwestować.

Z zaczepami

Słuchawki bezprzewodowe z zaczepami na ucho to kolejny wariant, który sprawdza się podczas aktywności fizycznej. Dodanie haczyka może poprawić dopasowanie wkładki dousznej, ponieważ istnieje dodatkowy punkt zaczepienia między słuchawką i uchem, który generuje więcej komfortu. Dzięki zaczepom nie musimy martwić się o to, że słuchawki zaczną się nam wysuwać z uszu podczas intensywnej aktywności. Zaczepy w postaci haku wokół uszu mogą także stanowić miejsce do przechowywania anteny słuchawek lub baterii, które zwiększą ich wytrzymałość podczas użytkowania. W odróżnieniu od całkowicie bezprzewodowych odpowiedników, wersje z dodatkiem zaczepów na uszy zazwyczaj mają w swojej strukturze dodatek wytrzymałej baterii, co przekłada się na dużo dłuższe użytkowanie, o którym możemy zapomnieć, gdy kupimy sobie zwykłe bezprzewodowe słuchawki. Ich cena jest niezwykle rozbieżna, a wszystko zależne jest od marki, którą zakupimy. W przypadku zakupu słuchawek, takich jak na przykład Beatsy lub JBL, możemy przygotować się na koszt, który będzie graniczył nawet z okrągłym tysiącem złotych. Istnieją jednak tańsze odpowiedniki nieznanych firm, które spełnią swoje zadanie równie dobrze, gdy wyjdziemy na siłownie lub po prostu pobiegać.

Komfortowe?

Ostatnim z branych pod uwagę wyborów będą douszne słuchawki bezprzewodowe połączone z niewielkim akumulatorem. Mimo tego, że nie wymagają od nas połączenia z telefonem, mają one przewód najczęściej prowadzący do opaski. Wielu ludzi uznaje ów opaskę za niekomfortowy dodatek. Warto jednak mieć na uwadze to, że ta opcja jest najtańszą i oferuje nam najdłuższa żywotność słuchawek, która w niektórych przypadkach może wytrzymać nawet 8 godzin na jedynie jednym ładowaniu akumulatora.

Redakcja defunc.pl

One thought on “Słuchawki, które nadają się do ćwiczeń sportowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *