Prezenty DIY – prosta rzecz, którą możesz zrobić sam

Każdego roku wypada parę dni, gdzie możesz pokazać najbliższym czy ukochanym jak bardzo cenisz sobie ich obecność. Kupujesz wtedy bombonierkę lub kwiaty. A co gdybyś wykonał podarunek sam? Tak, w tym przypadku chodzi o prezenty DIY! Nie będzie cię to kosztować więcej niż czas a osoby, które dostaną własnoręcznie przygotowany upominek zapamiętają go lepiej niż ten kupiony. Ty jedyne co musisz zrobić to pomyśleć i przygotować prezenty DIY dla najbliższych.

Kupny robiony ręcznie czy całkowite DIY?

Tutaj właśnie u wielu osób pojawiają się pierwsze dylematy co do ręcznie robionych prezentów. Możemy wesprzeć lokalnych chałupników, którzy wkładają swój czas w tworzenie tego co lubią robić. Inną opcją jest po prostu samodzielna praca nad prezentami DIY. Poświęcić trochę czasu oraz pomyśleć nad tym czego użyjemy do ich stworzenia i jak to zrobimy? Czy wykorzystać pomysły z internetu? Może coś z Tik Toka albo Instagrama? Niektórzy z naszych znajomych mogą wytwarzać prezenty DIY jako hobby i to do nich możemy się udać po poradę lub wspólną pracę.

DIY prezent – jak zacząć?

Przygotowując się do pracy nad prezentami DIY musisz najpierw zadać sobie kilka pytań. .Niektóre z nich to:

  • dla kogo będzie twój DIY prezent?
  • z jakiej okazji?
  • czy nie zbliżają się jakieś święta?
  • na jakie materiały możesz sobie pozwolić?

Jeżeli jest to twój pierwszy kontakt z prezentami DIY pamiętaj o tym, aby nigdy nie odkładać pracy nad nimi na dzień przed ich wręczeniem. Czemu, chcesz wiedzieć? Głównie dlatego, że zaczynając możesz się łatwo zniechęcić jak nie będzie ci wychodzić. Dlatego polecam zacząć od czegoś prostego. Pewnie jesteś ciekaw od czego?

prezenty DIY

Zobacz też: Wiosenne dekoracje przed domem i w ogrodzie

Prezenty DIY dla początkujących

W tę kategorię wchodzi duża liczba rzeczy wręcz trywialnych do zrobienia. Takimi prostymi przykładami są notatniki czy kalendarze, ewentualnie ozdobne kartki. Takie prezenty DIY wymagają małej ilości czasu i jedyne co cię przy nich ogranicza to twoja wyobraźnia, ponieważ to ty je projektujesz.

Jak już się wciągniesz w samodzielną produkcję upominków, możesz pójść o krok dalej i spróbować czegoś bardziej zaawansowanego.

W tą kategorią zalicza się, np.:

  • domowej roboty kosmetyki,
  • coś na słodko, czyli wypieki lub słodycze,
  • poduszki lub poszewki szyte własnoręcznie,
  • świeczki zapachowe,
  • sól do kąpieli,
  • czy podstawki i półki.

Wymienione wyżej DIY prezenty to tylko niektóre z przykładów, a samych opcji jest o wiele więcej. Jedyne co cię może ograniczyć to ty i twoja wyobraźnia.

Zobacz także: Domowe środki czystości – jak się za nie zabrać?

Materiały

Co do prostszych upominków wystarczą rzeczy, które każdy posiada w domu: kolorowy papier, nożyczki i klej (w przypadku notatników czy kalendarzy). W przypadku bardziej zaawansowanych wersji trzeba liczyć z kosztem max do 50zł. Głównie dlatego, że trzeba kupić, np. deski do półek, materiał na poduszki czy składniki do wypieków.

Dlaczego prezenty DIY są lepsze od kupnych?

Pewnie zadałeś sobie to pytanie od razu jak pomyślałeś o przygotowaniu takiego rodzaju podarunku. Jest to bardzo proste. Chodzi o sentymentalną wartość samego prezentu oraz czas w niego włożony. Osoba, która go otrzyma poczuje się wyjątkowo. Dodatkowo nie musisz się ograniczać tak jak to było wspomniane już wiele razy powyżej. Ty jesteś twórcą więc puść wodzę fantazji i pokaż swoim najbliższym jak kreatywny jesteś.

Redakcja defunc.pl