Zakup smartwatcha – jaki wybrać?

Rozwój branży elektronicznej w ostatnich latach przyspieszył niesamowicie. Na rynku pojawiają się każdego dnia setki nowych urządzeń, spośród których zdezorientowani zupełnie klienci muszą wybierać, często naprawdę nie mając pojęcia, jaki sprzęt będzie dla nich najwłaściwszy. Dotyczy to zarówno komputerów, jak i smartfonów, tabletów, smartwatchy, słuchawek bezprzewodowych… Lista jest bardzo długa i można by wymieniać kolejne jej pozycje niemal w nieskończoność. Taka niezwykle bogata oferta może istotnie powodować frustrację wśród osób, które zamierzają właśnie kupić dla siebie nowy gadżet.

Bo skąd mamy wiedzieć, że wybierzemy słusznie?

Zawsze istnieje szansa, że kupimy urządzenie gorsze, niż mogliśmy, albo że przepłacimy za nowy sprzęt. Sytuacja jest jeszcze trudniejsza, jeśli w ogóle nie mamy rozeznania w tym specyficznym sektorze. Zawsze możemy poprosić kogoś o pomoc i wskazówki – w ostateczności nawet sprzedawcę w sklepie. Pamiętajmy jednak, że jemu zależy głównie na sprzedaniu jakiegokolwiek urządzenia, dlatego nie zawsze jego rady mogą być takimi, za którymi warto podążać. Co zatem zrobić i w jaki sposób zminimalizować szansę błędnego wyboru naszego nowego sprzętu? Załóżmy, że poszukujemy inteligentnego zegarka. Te z miesiąca na miesiąc cieszą się coraz większą popularnością, pojawia się zatem coraz więcej modeli. Odpowiedzmy sobie na pytanie, jaki smartwatch kupić, aby nie żałować wyboru i nie mieć poczucia pieniędzy wyrzuconych w błoto.

Ten sam producent

Z zegarkami sytuacja jest o tyle ciekawa, że dobrze jest kupić smartwatch od tego samego producenta, od którego pochodzi nasz telefon komórkowy. Dlaczego? Otóż dwa urządzenia wyprodukowane przez tę samą firmę, zawsze będą najlepiej działały, kiedy zostaną sparowane właśnie ze sobą. Nie oznacza to bynajmniej, że nie będą chciały współpracować ze smartfonami innych marek, ale mogą w taki przypadku napotkać już na większą ilość problemów, niż miałoby to miejsce w przypadku dwóch urządzeń z tym samym logo. W najlepszej chyba sytuacji są użytkownicy smartfonów od Apple, którzy prawdopodobnie posiadają także inne sprzęty tej marki, tworzące razem pewien ekosystem. Jeśli chodzi o takie osoby, to one raczej bez większego zastanowienia skłonią się ku smartwatchom firmy z Cupertino. Co wcale nie znaczy, że nie mogą zwrócić uwagi na zegarki innych firm – te oferują bowiem znacznie większą ilość modeli oraz nieco ładniejszy i bardziej różnorodny design. Być może także fani Samsunga nie będą mieli większego problemu, decydując się od razu na kupno smartwatcha od koreańskiego potentata. Samsung wprawdzie dopiero rozwija swój ekosystem, ale jego smartwatche nie muszą łączyć się z telefonami wyłącznie tej marki, aby działać sprawnie i szybko.

Warto pamiętać, że urządzenia te są oparte na systemie Android, dlatego powiązanie zegarka z telefonem (nawet jeśli pochodzą od zupełnie różnych producentów) nie powinno być większym problemem, nawet dla zupełnego laika, który po raz pierwszy ma w planach zakup inteligentnego zegarka.

Redakcja defunc.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.