Jak zamówić kuriera przez internet?

Zamówienie kuriera przez internet odbywa się szybko i sprawnie. Na stronie pośrednika kurierskiego należy podać parametry techniczne przesyłki, a także zdecydować, czy ma ona być „za pobraniem” i na koniec określić kwotę ubezpieczenia. A zatem, jak zamówić kuriera online?

Zamawianie kuriera przez internet czas zacząć!

A zatem, jak zamówić kuriera? Na początku należy wybrać przewoźnika. Serwis AlleKurier.pl współpracuje z różnymi przewoźnikami, m.in. z InPost, DPD, UPS, DHL, K-EX czy GEIS. Po wybraniu oferty, będziemy mogli zobaczyć dokładny opis ich usługi. Następnie należy uzupełnić pola z danymi adresowymi oraz usługami dodatkowymi. Warto przy tym zwrócić uwagę na to, że pola oznaczone czerwoną gwiazdką są wymagane. Ponadto:

• Jeśli tylko jest to możliwe, to serwis zaleca podanie numeru telefonu do odbiorcy.

• Należy podać numer konta bankowego do zwrotu pieniędzy – wtedy, gdy wybraliśmy opcję „przesyłka za pobraniem”.

• Opisujemy krótko zawartość przesyłki, np. laptop, elektronika itd.

• Musimy uzupełnić pole referencyjne – dzięki temu paczka będzie lepiej identyfikowana; podajemy np. numer zamówienia czy faktury.

• Mamy też opcję wyboru usług dodatkowych, chociażby zwrotu potwierdzonych dokumentów czy dostawy na określoną godzinę.

Zamawiając kolejny raz, będzie dużo prościej, bowiem dane nadawcy są automatycznie wczytywane – oczywiście zawsze istnieje możliwość skorygowania ich.

Jeśli poprawnie wypełnimy wszystkie pola, to pojawi się okienko „wyślij zlecenie”. Przy „błędach” należy poprawić je i znowu wysłać zlecenie.

Jeśli chodzi o terminy przyjazdu kuriera, to kwestia ta zależy od wybranej usługi, jak i adresu nadawcy. Przy czym niezwykle istotne jest to czy wybraliśmy paczkę zagraniczną czy krajową.

W jakim terminie przyjedzie kurier?

Często największym problemem okazuje się być odbiór przesyłki przez kuriera. Otóż, przesyłka odbierana jest pod wskazanym adresem nadawcy, w wyznaczonym dniu, we wskazanych godzinach. Warto przy tym również uwzględnić czas na dokonanie płatności u kuriera – jeśli wybraliśmy taką opcję – oraz wydrukowanie dokumentów.

Jeśli chodzi o godziny odbioru, bo to one stanowią często problem, to kwestia ta różnie się przedstawia, zależnie od przewoźnika. Jeśli przykładowo nasza przesyłka będzie gotowa do wysłania o 11, to ustalmy przedział czasu między 11 a 14 lub nawet później. Tak naprawdę godziny odbiorów zależne są od kodu pocztowego nadawcy.

Nie zawsze jest potrzeba zamawiania kuriera. Jeśli nie możemy czekać na kuriera lub gdy zależy nam na czasie nadania przesyłki, to zawsze możemy sami dostarczyć ją do terminala lub punktu przewoźnika. W tej formie – w oddziale – zazwyczaj paczki przyjmowane są do 18 -19.

Jak zapłacić za przesyłkę?

Po przyjęciu zlecenia pojawi się komunikat „oczekuje na płatność”. I tak, płacić możemy przez szybkie przelewy on-line (informacja o płatności w kilka minut dotrze do firmy kurierskiej) lub zwykłym przelewem bankowym (księgowość trwa nawet do 2 dni).

Na nasz adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z hasłem dostępu do strony pośrednika kuriera. Po zalogowaniu, będziemy mogli śledzić przesyłkę.

Redakcja defunc.pl