Szklane dekoracje do domu

Szklane dekoracje są modne i coraz chętniej wykorzystywane w dekoracji wnętrz. Dlaczego warto zainwestować w szklane obrazy czy deski do krojenia?

Szkło hartowane – materiał przyszłości

Szkło hartowane jest jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów dekoracyjnych, dostępnych na rynku. Jest odporne na oddziaływanie wysokich temperatur i uszkodzenia mechaniczne. Te dwa czynniki powodują, że coraz częściej wybiera się szklane panele do kuchni zamiast tradycyjnych kafelek na ścianę. W przeciwieństwie do kafelek, szkło nie kruszy się, nie odpada, a dzięki najwyższej technologii druku, kolory są żywe i nie blakną nawet po dłuższym czasie użytkowania. Szkło hartowane pęka niezwykle rzadko, ale jeśli to się wydarzy, pęka w środku, nie na zewnątrz, co minimalizuje ryzyko zranienia. Dekoracje szklane są także łatwe do utrzymania w czystości, wystarczy woda i odrobina detergentu.

Modna i nowoczesna kuchnia

Kuchnia już dawno przestała pełnić jedynie funkcję użytkową, obecnie jest miejscem, w którym spędza się dużą część dnia, często jest otwarta na salon, co powoduje, że style aranżacji obu pomieszczeń powinny ze sobą współgrać. Trudno się dziwić, że w aranżacjach salonowo-kuchennych przeważa styl skandynawski – proste formy i neutralne kolory powodują, że czujemy się swojsko i komfortowo, a do neutralnych barw łatwo dobrać dodatki niemal w każdym kolorze. Szklane zegary kuchenne w kształcie koła czy prostokąta, idealnie wpiszą się w skandynawskie klimaty wnętrza. Przy okazji – już nigdy nie zapomnisz wyłączyć gotujący się makaron, mając zegar na ścianie.

Sprawdź też: Wiosenne dekoracje przed domem i w ogrodzie

Deski szklane – rewolucja w Twojej kuchni

Jednym z najczęściej używanych przedmiotów kuchennych jest deska do krojenia. Sięgamy po nią co najmniej kilka razy w ciągu dnia, ważne jest, by była wytrzymała i odporna na rysy. Z pewnością nie można tego powiedzieć o deskach plastikowych, które po kilkunastu użyciach nadają się do wymiany. Deski bambusowe są bardziej wytrzymałe, ale kłopotliwe w utrzymaniu w czystości. Alternatywą dla tradycyjnych desek do krojenia są deski na szkle, wykonane ze szkła hartowanego. Takie deski będą Ci służyć przez wiele lat w niezmienionym stanie, a w razie potrzeby bez problemu położysz na nich gorący garnek czy brytfankę. Krojenie mięsa stanie się bardziej komfortowe – wystarczy umyć deskę po skończonym krojeniu za pomocą płynu do mycia naczyń. Dzięki gładkiej powierzchni wszelkie pozostałości usuniesz łatwo i szybko. Nie trzeba jej specjalnie wyparzać lub odkażać, co jest dużym ułatwieniem w porównaniu do tradycyjnych desek do krojenia. Dzięki oryginalnym nadrukom, szklane deski kuchenne są nie tylko użytkowe, ale także dekoracyjne – wprowadzą świeżą energię do wnętrza i wpasują się w stylistykę każdej kuchni. 

Szklane dekoracje to nowy trend, ale coraz bardziej widoczny. Dzięki nowoczesnej technologii, szkło hartowane wytrzyma o wiele więcej niekorzystnych czynników niż tradycyjne kafle czy plastik, a dzięki możliwościom wydruku nieograniczonej ilości motywów, deski i zegary szklane będą unikalną ozdobą każdej kuchni.

Redakcja defunc.pl