Etui na telefon – jakie wybrać i dlaczego?

Nie jest niczym nadzwyczajnym, że najlepszym zabezpieczeniem dla telefonu jest odpowiednie etui. O swój telefon szczególnie dbamy zaraz po jego zakupie – jest nowy, niezniszczony i chcielibyśmy, aby pozostał taki, jak najdłużej. Właśnie dlatego zaczynamy zastanawiać się nad wyborem właściwego pokrowca. Wybór wydaje się dosyć prosty, etui ma chronić smartfona przed mechanicznymi uszkodzeniami, a przy tym posiadać ładny design. Jednak, kiedy zaczynamy przeglądać oferty, sprawa trochę się komplikuje. Na rynku bowiem znajduje się bardzo dużo tego typu produktów. Czym zatem powinniśmy kierować się wybierając etui dla naszego telefonu, aby wybór okazał się tak zwanym strzałem w dziesiątkę?

Wybór etui – od czego zacząć?

Wybór etui powinien być uwarunkowany modelem posiadanego telefonu. Każdy smartfon bowiem posiada inny rozmiar oraz różne (i w różnych miejscach), otwory (na słuchawki, ładowarkę…). Także głośniki i mikrofony nie muszą być rozmieszczone dokładnie w tych samych miejscach. Mając zatem na uwadze model telefonu powinniśmy szukać odpowiedniego dla nas etui. Wiele pokrowców jest kompatybilnych z różnymi modelami telefonów, dlatego wybór właściwego dla nas, będzie na pewno szeroki. Ponadto, wybierając pokrowiec powinniśmy kierować się jego właściwościami, to znaczy, że warto sprawdzić, z jakiego materiału został wykonany i czy jest odpowiednio gruby. Być może dzięki temu dowiemy się, czy oprócz uchronienia telefonu przed uszkodzeniem w wyniku upadku, uchroni go też na przykład przed niekorzystnym działaniem wilgoci. Dodatkowo, wybierając etui na smartfona powinniśmy wziąć pod uwagę własne upodobania oraz styl życia. Być może smartfon towarzyszy nam podczas pracy w trudnych warunkach lub podczas aktywności fizycznej – wtedy będzie potrzebował jeszcze lepszego zabezpieczenia, które zapewnić mu może właśnie odpowiednio dobrane etui.

Etui – z jakiego materiału?

Przed zakupem powinniśmy zastanowić się, z jakiego materiału etui najbardziej nam się podoba i jaki materiał sprawi, że akcesorium będzie najbardziej odpowiadało naszym oczekiwaniom oraz sprawdzi się podczas codziennych czynności. Ma bowiem nie tylko ładnie wyglądać, ale również być praktyczne. Najbardziej wytrzymałe, a przy tym eleganckie wydają się etui skórzane. Można wybrać produkt wykonany z naturalnej, ale też z ekologicznej skóry. Najczęściej mają postać wsuwek, ale można znaleźć również skórzane futerały oraz kabury. Bardzo często kupujący wybierają pokrowce materiałowe. Dzieje się tak głównie ze względu na to, że posiadają one atrakcyjny wygląd oraz są przyjemne w dotyku. Jednak trzeba zwrócić uwagę na to, że raczej nie stanowią bardzo dobrego zabezpieczenia dla smartfona. Ciekawym rozwiązaniem są etui silikonowe, które często są wybierane dlatego, że nie zajmują wiele dodatkowego miejsca oraz dlatego, że wybierając przezroczystą wersję silikonu, możemy mieć pewność, że praktycznie nie widać, że znajdujący się w nim telefon posiada jakąkolwiek osłonkę. Poliuretan lub poliwęglan, czyli materiał wykorzystywany na tak zwany case silikonowy, sprawia, że elastyczne, a przy tym niepozorne, etui świetnie chroni telefon przed upadkami, a do tego jest tanim rozwiązaniem. Ponadto, do produkcji silikonowych akcesoriów często wykorzystuje się materiał TPU, który uniemożliwia telefonowi wysunięcie się z dłoni. Ostatnim, wartym uwagi, materiałem wykorzystywanym często do produkcji etui na telefon jest aluminium, które nadaje bardzo estetycznego wyglądu telefonowi, jednak nie chroni go zbyt dobrze przed uszkodzeniami.

Redakcja defunc.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.