Biznes w 2020 roku

Kiedy przychodzi nam do głowy pomysł założenia własnej działalności gospodarczej, musimy zmierzyć się z wieloma trudnościami i przepisami. Mogą zdarzyć się sytuację, że dane wymagania na pierwszy rzut oka po prostu nas przerastają. Co zrobić, żeby biznes w 2020 roku nie okazał się niewypałem? Spróbujmy pokrótce się temu przyjrzeć.
Mamy różne zainteresowania, pasje i pomysły na sposób spędzania czasu. Celowo nie napisałem „spędzania wolnego czasu”, bo może się zdarzyć tak, że szukamy konceptu na życie zawodowe. Niezależnie w jakiej sytuacji jesteśmy, możemy przecież dojść do wniosku, że mamy predyspozycje, możliwości i wszystko ku temu, by w 2020 roku założyć firmę. By taki cel zrealizować, trzeba zmierzyć się ze wszystkimi konsekwencjami wyboru.

Osoba znająca się na biznesie

Możemy się nazywać szczęśliwcami, jeśli mamy w otoczeniu osobę, która zna się na prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Jeszcze lepiej, gdy jest to osoba bliska lub taka, z którą łączy nas bliższa znajomość. Wówczas możemy obgadać z nią pomysł i nie dość, że skonfrontujemy nasz koncept ze ścianą obiektywnego spojrzenia, to pewnie w pakiecie otrzymamy jeszcze szeroką gamę praktycznych wskazówek. Na przykład dotyczącego tego, jak prowadzić biznes w 2020 roku. Po takiej rozmowie będziemy z pewnością mądrzejsi. Może się okazać, że nasza koncepcja nie miała prawa bytu przetrwać z bezwzględnymi prawami rynku, ale lepiej dowiedzieć się o tym przed utopieniem czasu i pieniędzy, niż po.
Gorzej sprawa wygląda, jeśli nie mamy osoby, o której wspominaliśmy wyżej. Załóżmy, że w naszej rodzinie raczej firmy się nie prowadziło i jest to dla nas novum. Znajomi? Owszem, ale tylko pogadać teoretycznie i poszukać wsparcia mentalnego, które, co trzeba podkreślić, też jest bardzo potrzebne w biznesie. Więc tak. Nie mamy gdzie zasięgnąć języka i startujemy od zera – musimy wszystkiego nauczyć się sami.

Co możemy zrobić?

Zostają dwa wyjścia – albo to rzucić, albo spróbować zmierzyć się z założeniem własnej działalności gospodarczej.
Załóżmy, że jednak zdecydowaliśmy się rozwiązać nasze problemy i spróbować założyć firmę. W dobie internetu taka decyzja ma znacznie większe pokrycie niż jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy sieć internetowa dopiero raczkowała.
Dzisiaj możemy wklepać nasze wątpliwości do przeglądarki internetowej i poszukać płatnego lub bezpłatnego poradnika dla młodych przedsiębiorców. To nic trudnego, a za włożony wysiłek być może dostaniemy bardzo konkretną dawkę wiedzy w interesującym nas zakresie. Jeżeli nie mamy zamiaru skorzystać z porad internetowych, zawsze możemy próbować znaleźć eksperta na żywo. Telefon do urzędu skarbowego, do zakładu ubezpieczeń społecznych – i już nasza wiedza się poszerza. Są tam działy informacji, więc może warto spróbować?
Z drugiej jednak strony wszelkie wiadomości, które możemy otrzymać powinny być dostępne w internecie.
Niezależnie od drogi, którą wybierzemy biznes w 2020 roku będzie miał się dobrze. Pytanie tylko, czy my również będziemy mieli dobre samopoczucie by zderzeniu z rzeczywistością.

Redakcja defunc.pl