Przydatne akcesoria do ćwiczeń

  Sport to zdrowie. Nie ma co zaprzeczać temu stwierdzeniu. Trzeba starać się być jak najwięcej w ruchu, dzięki czemu nasze ciało w całości na tym skorzysta. Niekoniecznie musimy biegać, ponieważ we własnym domu możemy umieścić dobre akcesoria fitness, jak chociażby drążki do podciągania. Obecnie w sklepach można zakupić takie przyrządy, które nie zajmują dużo miejsca, więc bez problemu znajdziemy na nie miejsce nawet w malutkiej kawalerce.

Poręczne akcesoria fitness

Drążki do podciągania są o tyle dobre, że można je zawiesić w przejściu, na futrynie w miejscu, gdzie nie mamy drzwi lub w miejscu, gdzie można te drzwi wystawić. Dostępne są również takie drążki do podciągania, które można zawiesić na ścianie na specjalnych wysięgnikach. Chyba każdy z nas znajdzie kawałek takiej ściany, gdzie taki drążek można powiesić – w szczególności, że jego rozmiary nie są duże. Sprawdzajmy drążek, jaki będziemy chcieli wybrać, aby mieć pewność, że wytrzyma on wagę naszego ciała. Nie zapominajmy o tym, że również inne osoby na pewno będą chciały skorzystać z tego urządzenia podczas odwiedzin, więc i je trzeba przy tym uwzględnić. Oprócz tego, że do wyboru mamy takie drążki do podciągania, to warto mieć pod ręką również skakankę. Również małe, bardzo poręczne urządzenie, dzięki któremu można spalić ogromną ilość kalorii. Skakanka jest dobra dla wszystkich. Nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Przykładem na to mogą być bokserzy, którzy w swoich treningach bardzo często wykorzystują skakankę do ćwiczeń.

Funkcjonalne akcesoria fitness

  Wspominając już o małych akcesoriach do fitnessu nie można pominąć ciężarków, czy też ketllebell. Aczkolwiek schowanie kuli do ćwiczeń może stanowić w niektórych przypadkach problem, więc lepiej postawić na ciężarki, które dostępne są w różnych opcjach. Począwszy od kilograma, aż przez takie, których waga dochodzi do 5 kg. Trening siłowy jest dobry na wszystko. Do ciężarków można również dołożyć gumy fitness, które po złożeniu zajmują jeszcze mniej miejsca niż skarpetki, więc każdy zmieści je na swoją półkę w szafie. Trening przy pomocy gum (w szczególności tych o dużym oporze) to kompletne mistrzostwo, które można czuć przez bardzo długi czas. Oprócz tego, warto mieć pod ręką również matę. Mając do dyspozycji mało miejsca, wybierajmy taki model, który będzie można bez problemu zwinąć. Im mata grubsza, tym większy problem z jej zwinięciem, więc warto o tym pamiętać. Taka zwinięta mata do fitnessu zawsze może zostać ustawiona w kącie pokoju.

Redakcja defunc.pl