Jak wybrać słuchawki dla dziecka?

Zastanawiając się nad wyborem słuchawek dla dziecka warto wziąć pod uwagę inne czynniki niż przy słuchawkach dla dorosłych. Dzieci mają bardziej wrażliwy i wyczulony słuch. Narażenie dziecka na zbyt głośne, mocne brzmienia może doprowadzić do przykrych konsekwencji w przyszłości. Warto więc wybrać odpowiednie słuchawki dla dziecka, kierując się kilkoma najważniejszymi cechami.

Nauszne czy douszne?

 

W przypadku osób dorosłych wybór związany jest ściśle z preferencjami. Niektórzy wolą słuchawki douszne, bo np. uprawiają sport i takie słuchawki lepiej dopasowują się do ucha. Kolejnym atutem jest to, że słuchawki takie zwykle lepiej tłumią hałasy z otoczenia. Są mniejsze, bardziej poręczne i mieszczą się w kieszeni, plecaku, torebce, nie zajmując dużo miejsca. Jeśli chodzi o wybór słuchawek to mimo wszystko lepiej kupić słuchawki nauszne dla dziecka. Może nie zapewniają dużego wyciszenia (zależnie od modelu), natomiast źródło dźwięku nie jest umiejscowione tak głęboko w przewodzie słuchowym. Zmniejsza to ryzyko dotarcia, nawet przypadkowego, głośnego dźwięku, który może dzieciom zaszkodzić. Zamiast dousznych, polecamy słuchawki nauszne dla dziecka.

Przewodowe czy bezprzewodowe?

 

Tutaj również duże znaczenie mają preferencje. Słuchawki bezprzewodowe są wygodne, bo nie plączą się nam kable, łatwo jest schować czy przenosić. Pamiętać jedynie należy o ich ładowaniu przy dłuższym użytkowaniu. Przewodowe z kolei zwykle są tańsze, więc jeśli nie chcemy wydawać większych sum, a nie przeszkadzają nam kable, to również się doskonale sprawdzą. Jak to wygląda w temacie słuchawek dla dzieci? Postawilibyśmy jednak na słuchawki bezprzewodowe dla dziecka. Zapewniają większą wygodę i mobilność, a w świecie wszechobecnej technologii i smartphone’ów prawie każde dziecko wie jak ładuje się sprzęt z akumulatorem. Być może będzie to również kolejna lekcja samodzielności 🙂 Polecamy słuchawki bezprzewodowe dla dziecka.

Inne cechy słuchawek dla dziecka

 

Słuchawki dla dzieci powinny być lekkie i solidne, wszak pociechy potrafią czasami w przypadkowy sposób je uszkodzić. Materiał, którym obszyte są nauszniki, powinien być komfortowy i przy dłuższym użytkowaniu nie męczyć głowy ani uszu. Myślę, że również nie warto za dużo inwestować w doskonałej jakości sprzęt o wysokich parametrach dźwiękowych, dlatego że nie ma takiej potrzeby. Słuchawki mają być uniwersalne, komfortowe i lekkie, tak aby służyły przez długi czas i dziecko mogło używać ich do słuchania muzyki, oglądania, grania lub słuchania audiobooków. Naszym idealnym wyborem są składane słuchawki bezprzewodowe nauszne dla dziecka Defunc GO w cenie 199 zł.